• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Kiermasz podręczników
Zapraszamy na kiermasz podręczników szkolnych, który odbędzie się w dniach 6-8 września 2017, w czytelni biblioteki szkolnej, podczas przerw międzylekcyjnych.
 
Narodowe Czytanie - 2.09.2017

Po raz czwarty społeczność szkolna IV LO uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania. Tradycyjnie akcja rozpoczęła się w czytelni szkoły, gdzie uczniowie i nauczyciele w domowej atmosferze, czytali fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

  Czytaj całość

Czytaj całość
 
Rozpoczęcie roku szkolnego
Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się dnia 4 września 2017 r. o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej IV LO.
 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

więcej zdjęć >>

 
Szkolny zestaw podręczników

Szkolny zestaw podręczników

IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi

im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie

Rok szkolny 2017/2018

 

do pobrania >>

 

 
Tutoring - przyszłość nowoczesnej edukacji

 

Czytaj całośćO tutoringu jako przyszłości polskiej i światowej edukacji mówi się od dawna. Ta innowacyjna metoda od lat z powodzeniem funkcjonuje na wielu kierunkach uczelni takich jak choćby Oxford, Cambridge a w Polsce Uniwersytet Warszawski. Doceniło ją polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej, promując i rekomendując jako niezwykle cenną zarówno dla ucznia, jak i dla nauczyciela. Na terenie Chełma liderem propagującym tę innowację jest IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi. Z powodzeniem wciela tu w życie zasady tutoringu duża grupa certyfikowanych tutorów.

Czytaj całość
 
IV LO - szkołą nowych możliwości

W dniu 12.06.2017 r, dyrektor IV LO - Marzena Koprukowniak podpisała umowę o realizacji projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020 pt. „Szkoła nowych możliwości” współfinansowanego ze środków EFS. Projekt będzie realizowany przez dwa lata. Główne założenia projektu:
- zakup wyposażenia pracowni chemicznej i biologicznej oraz mobilnej pracowni komputerowej złożonej z 30 stanowisk
-budowa szkolnej infrastruktury sieciowo-usługowej
-kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy czyli dodatkowe zajęcia z matematyki, j. obcych, biologii i chemii prowadzone metodą eksperymentu.
-wsparcie terapeutyczne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
-doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli. 

 
II Piknik Literacki
Zapraszamy do oglądania

 
Spotkanie z Grzegorzem Gawlikiem
Czytaj całość24 maja 2017r. w naszej szkole odbyło się pasjonujące spotkanie z podróżnikiem, alpinistą, zdobywcą wulkanów – Grzegorzem Gawlikiem.
Czytaj całość
 
Weekend majowy w Belgii
Czytaj całośćW długi weekend majowy uczniowie IV LO wraz z nauczycielami udali się na wymianę młodzieży do Belgii. Gospodarze przygotowali bardzo bogaty program, który po pierwsze gwarantował spotkanie  z kulturą i architekturą. Uczestnicy zwiedzili wiele miasteczek regionu Walonia-Braine l'Alleud,Braine le Château,Luvain, La Hulpe, Wavre i Brukselę. Grupa mogła zwiedzić majestatyczne katedry w Nivelles i Brukseli, podziwiać  typowe renesansowe  kamienice. Poza tym, mieli okazję  spotkać się z przyrodą przemierzając szlak na trasie pielgrzymkowej do Santiago de Compostella,pośród  bukowych lasów porośniętych niebieskimi dywanami dzikich  hiacyntów.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 221