• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Weekend majowy w Belgii
Czytaj całośćW długi weekend majowy uczniowie IV LO wraz z nauczycielami udali się na wymianę młodzieży do Belgii. Gospodarze przygotowali bardzo bogaty program, który po pierwsze gwarantował spotkanie  z kulturą i architekturą. Uczestnicy zwiedzili wiele miasteczek regionu Walonia-Braine l'Alleud,Braine le Château,Luvain, La Hulpe, Wavre i Brukselę. Grupa mogła zwiedzić majestatyczne katedry w Nivelles i Brukseli, podziwiać  typowe renesansowe  kamienice. Poza tym, mieli okazję  spotkać się z przyrodą przemierzając szlak na trasie pielgrzymkowej do Santiago de Compostella,pośród  bukowych lasów porośniętych niebieskimi dywanami dzikich  hiacyntów.
Czytaj całość
 
I miejsce w XXV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
Nasza drużyna w składzie: Klaudia Wlodarczyk (kapitan) III c, Agnieszka Nowak IIIc , Klaudia Sobolewska III c, Krystian Greniuk III c, Krzysztof Mrozowski I b, Mateusz Roman I b (rezerwowy), zdobyła I miejsce w Etapie Rejonowym XXV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Mistrzostwa zostały zorganizowane na terenie Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie w dniu 27 kwietnia 2017 r. Rywalizowało ze sobą 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Gratulacje dla naszych RATOWNIKÓW ! 13 maja 2017r. nasza szkoła zmierzy się z najlepszymi drużynami z województwa lubelskiego na terenie Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. Trzymajcie kciuki!
 
Zagłosuj i pomóż wybrać lekturę innym!
 
PRZECZYTAŁEŚ?
ZAGŁOSUJ I POMÓŻ WYBRAĆ LEKTURĘ INNYM!

 
Plebiscyt na najciekawszą książkę
w bibliotece IV LO:
16.05.2017r. – 31.05.2017r.
 
Przyjdź do biblioteki!  Zagłosuj!
Wspólnie wybierzemy najlepsze książki.
 
Kolejny, wielki sukces Weroniki Fik !
Weronika Fik wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Eko. I etap polegał na rozwiązaniu dwóch testów wiedzy. Po zsumowaniu punktów okazało się, że Weronika uplasowała się na II miejscu. Gratulujemy!
W kolejnym etapie konkursu należy zaplanować plan zbiórki elektrośmieci w naszym mieście oraz przedstawić go w formie prezentacji multimedialnej. Opiekunem merytorycznym jest nauczyciel biologii - Ewa Chełmińska. Z niecierpliwością czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu.
 
Nowoczesność i edukacja w IV LO

Czytaj całość

W IV LO wszyscy uczniowie mają możliwość korzystania podczas zajęć lekcyjnych ze specjalistycznych urządzeń, które poprawiają jakość i komfort pracy.

Czytaj całość
 
Dzień Otwarty oczami absolwentów IV LO
Czytaj całość
 
 
"Nikogo nie zgubić, każdego rozwinąć", czyli Dzień Otwarty w IV LO
Każdy z nas przez całe swoje życie boryka się z różnymi wyborami. Wybór szkoły, kierunku studiów lub miejsca pracy. Obecnie przed gimnazjalistami stoi wybór odpowiedniego liceum. Miejsca, które będzie zarówno kształcić jak i rozwijać pasje i zainteresowania przyszłych uczniów. Taka placówka, która zapewni bezpieczeństwo, spokój jak i dobrą zabawę. Taką szkołą bez dwóch zdań jest IV Liceum Ogólnokształcące im.dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie.
24 kwietnia 2017 roku liceum wyszło gimnazjalistom naprzeciw organizując coroczne dni otwarte, podczas których przyszli uczniowie mogli uczestniczyć w spacerze po szkole, pracowniach naukowych jak i obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez obecnych uczniów IV Liceum.
"Tutoring, rozwój, sukces". Pod takim hasłem przebiegały tegoroczne dni otwarte.
Czytaj całość
 
Konkurs fotograficzny "Przebudzenie" rozstrzygnięty !
Czytaj całośćW IV LO zorganizowano konkurs fotograficzny "Przebudzenie", skierowany do uczniów naszej szkoły. Zadanie konkursowe polegało na uchwyceniu w kadrze budzącej się wczesną wiosną przyrody.
Wpyynęło ponad 80 prac, z czego po weryfikacji kryteriów, do oceny dopuszczono 71. Ostatecznie wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce: Weronika Fik II c, Adrianna Gozdecka III c, Aleksandra Okoń II c, II miejsce: Aneta Maciejewska III c, Weronika Roman III c, III miejsce: Marcin Syk III c, Karolina Markowska III c.
Czytaj całość
 
Seminarium ekologiczne "Eko - problemy małe i duże"

 Czytaj całośćZespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie zorganizował seminarium ekologiczne pt."Eko - problemy małe i duże". Zaproszono do udziału różne szkoły ponadgimnazjalne. IV LO również wzięło udział w tym wydarzeniu. Nasi uczniowie opracowali temat "Działalność człowieka i jej wplyw na środowisko naturalne". Autorami obszernego i rzeczowego referatu byli uczniowie klasy I B: Mateusz Roman, Krzysztof Mrozowski i Justyna Ziarkowska. Prezentację multimedialną przygotował Mateusz Roman. Referowała uczennica klasy I a - Weronika Wojcieszuk.

Opiekunem merytorycznym był nauczyciel biologii - Ewa Chełmińska.

Czytaj całość
 
IV LO - Szkołą Innowacji

20 kwietnia 2017 roku IV LO już po raz kolejny znalazło się wśród najlepszych szkół na Lubelszczyźnie i otrzymało Certyfikat Szkoła Innowacji.

Jest to wyróżnienie przyznawane szkołom w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

 
Konkurs matematyczny rozstrzygnięty
Wyniki konkursu matematycznego dla gimnazjalistów - Po co ja się tego uczę…?:

1.    Dawid Siwak, Bartosz Pomiankiewicz, Damian Kretowicz – Gimnazjum nr 6 w Chełmie – opiekun Katarzyna Stojecka
2.    Dawid Kozaczuk, Kacper Brzyszko, Paweł Stachowski - Gimnazjum nr 6 w Chełmie – opiekun Marek Stojecki
3.    Julia Szmiłyk, Kacper Kidała, Michał Kowalczuk -                 Gimnazjum nr 6 w Chełmie – opiekun Marek Stojecki
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 222