• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start arrow Szkoła arrow biblioteka arrow Wydarzenia r. szk. 2015 - 2016
Wydarzenia r. szk. 2015 - 2016
IV Liceum Ogólnokształcące i Wydział Politologii UMCS Drukuj
 – czyli młodzież licealna na wykładach uniwersyteckich.
 
Czytaj całość
 IV LO w Chełmie od siedmiu lat współpracuje z Wydziałem Politologii UMCS w Lublinie. Licealiści wdrażają się w rytm pracy studenckiej,  jeżdżąc cyklicznie na zajęcia otwarte na uczelnię, ale także pracownicy naukowi Politologii są częstymi gośćmi w szkole. Nagrodą za zajecie I miejsca przez młodzież IV LO w debatach oksfordzkich organizowanych przez UMCS  był wykład samego prodziekana Wydziału Politologii Pana profesora dr. hab. Marka Pietrasia.  


Czytaj całość
 
Absolwenci IV LO w Luksemburgu Drukuj

 Czytaj całość

W środę 18 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Marzeną Tchor-absolwentką IV LO, a  obecnie pracownikiem jednego z banków w Luksemburgu.

Czytaj całość
 
O politykach i polityce... Drukuj

W dniu 3 listopada uczniowie klasy IB,IIA,IIB, mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez panią dr A. Szwed pracownika Wydziału Politologii UMCS. Tematyka warsztatów to "Mowa ciała polityków". Warsztaty były realizowane w ramach współpracy Wydziału Politologii z naszą szkołą. Wkrótce kolejne wykłady...

 
Ogólnopolski Tydzień Kariery Drukuj

21 października w IV LO w Chełmie odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Fiedur – właścicielką firmy „Marboss’, Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet. Celem spotkania było kreowanie postaw przedsiębiorczych wśród uczniów. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

 
Dzień Patrona na zdjęciach Drukujwięcej zdjęć >>

 
KONKURS LITERACKI O DR JADWIDZE MŁODOWSKIEJ ROZSTRZYGNIĘTY!!! Drukuj

W dniu 16.10.2015 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego im. dr Jadwigi Młodowskiej pod hasłem „Ponadczasowa myśl pedagogiczna dr Jadwigi Młodowskiej”- Edycja I współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Chełm w ramach zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Laureaci konkursu: I miejsce – Rafał Popek   IV LO Chełm, II miejsce – Barbara Błaszczuk  ZSE i III LO Chełm, III miejsce – Monika Dziwińska IV LO Chełm

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 15