• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start arrow Szkoła arrow biblioteka arrow czytelnicy piszą
czytelnicy piszą
Sarah Drukuj

Czytaj całośćPublikujemy kolejny tekst o książkach. Przypominamy o akcji "Czytam, bo chcę mieć dobre oceny"

Dziś przeczytałem tekst Michelle Wallace Companelli pt. „Sarah”. To krótkie opowiadanie poruszyło moje serce. „Sarah” opowiada o małej dziewczynce, która była ofiarą przemocy domowej.

Czytaj całość
 
Desiree, czyli czas próby Drukuj

Książka pt. "Desiree, czyli czas próby" autorstwa Heidi Hassenmuller, to powieść oparta na wydarzeniach autentycznych, co wywiera wpływ na odbiór treści tego utworu przez czytelnika. Główna bohaterka, Desiree, to młoda dziewczyna, której życie toczy się w zupełnej harmonii, a sama bohaterka posiada wszystko, co jest potrzebne młodemu człowiekowi do szczęścia. Ma oddaną przyjaciółkę, troskliwych rodziców oraz to, czego współczesny nastolatek nie docenia - zdrowie.

Życie Desiree zmienia się pod wpływem miłosnego uczucia, które połączyło ją i poznanego na skutek zbiegu okoliczności Dennisa. Młodzi i szczęśliwi postanawiają  się pobrać. Niestety, ich plany krzyżuje niespodziewana, tragiczna śmierć chłopaka. 

Czytaj całość
 
Milion małych kawałków-historia życia po życiu Drukuj

Książka pisarza-Jamesa Freya ,,Milion małych kawałków” jest historią o życiu współczesnych ludzi, którzy gubią się w monotonii codzienności  i napotykanych problemach. Autor, a zarazem bohater książki, pokazuje swoje stopniowe ,,staczanie się”. Jego życie- karierowicza, obraca się o 180 stopni. James szuka wyjścia i pociechy w narkotykach wszelakiego rodzaju.

Czytaj całość
 
Lekka książka o ciężkiej tematyce Drukuj

„Wszystko jest możliwe” to powieść Magdy Papuzińskiej, która za pomocą lekkiej formy przedstawiła codzienne zmagania rodziny dotkniętej niepełnosprawnością oraz myśli i uczucia trzynastoletniego Jasia, który może kontaktować się ze światem jedynie za pomocą oczu.

Czytaj całość
 
,,W sidłach anoreksji, czyli o trudnej sztuce kochania siebie... Drukuj
Książka niemieckiej pisarki dla młodzieży – Heidi Hassenmuller ,,W sidłach anoreksji” jest opowieścią o współczesnej nastolatce, wkraczającej w trudny wiek dorastania, która za kanon piękna przyjmuje szczupłą sylwetkę.

Jak sam tytuł wskazuje jest to książka o anoreksji – chorobie będącej jednym z zaburzeń odżywiania. Anoreksja dotyka głównie dziewczęta, chociaż ostatnie badania dowodzą, że coraz więcej chłopców ma problemy o podłożu psychicznym związanym z odżywianiem.

Jest to książka dla wszystkich, którzy interesują się problemami współczesnego świata. To psychosomatyczne i psychosocjologiczne zaburzenie, w którym strach przed nadwagą prowadzi do drastycznego odchudzania, może dotknąć każdego.

Czytaj całość