• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
 • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start arrow Samorząd arrow akcje samorządu
akcje samorządu Drukuj

 Działania SU i Wolontariatu w roku szkolnym 2016/17

(artykuły ze zdjęciami na temat działań Samorządu Uczniowskiego znajdują się w zakładce "wydarzenia")

 

Październik

 • odbyły się otrzęsiny klas I.  Klasa II b przygotowała mnóstwo zadań dla „ pierwszoklasistów“.

 • ślubowanie klas I.

 • SU zajął się zbiórką zniczy.

 • w szkole przeprowadzona została zbiórka na hospicjum im. Małego księcia.

 

Listopad

 • przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji PDPZ.

 • zorganizowaliśmy „ szkolne andrzejki“ dla szkół integracyjnych z Chełma i okolic.

 

Grudzień

 • zorganizowaliśmy X Maraton Pisania Listów. Odwiedziliśmy Radio Bon Ton, żeby porozmawiać o Maratonie.

 • przygotowaliśmy paczki i zorganizowaliśmy mikołajki dla podopiecznych SOSW w Chełmie.

 • Mikołajki w szkole- Mikołaj odwiedził też naszych uczniów. Każdy mógł liczyć na coś słodkiego.

Luty

 • Walentynki
 • Kulig szkolny

 

 

 

 

Działania SU i Wolontariatu w roku szkolnym 2015/16

13. 10

Odbyły się Otrzęsiny kl. I. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: picie mleka na czas, jedzenie jabłek bez użycia rąk i wykonanie karykatury wychowawcy. Rywalizacja była zacięta. Ostatecznie zwyciężyła kl. I c.

 

16.10

Odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. W czasie tej uroczystości miało miejsce ślubowanie kl. I. Od tej pory należą oni do społeczności IV LO.

12.10

Odbyły się wybory na przewodniczącego SU. Z funkcją pożegnały się Daria Bielak i Adrianna Stańkowska. Wybory wygrały: Diana kozak, Aneta Pietraszek, Małgorzata Kotowska.

Diana Kotowska- została przewodniczącą SU

Aneta Pietraszek- z-ca przewodniczącej

Małgorzata Kotowska- sekretarz

26.10-30.10

Miała miejsce zbiórka zniczy. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w tę akcję. Zebrane znicze zostały postawione na grobach, którymi się opiekujemy.

 

Listopad

uczniowie wzięli udział w ogłnopolskiej akcji PDPZ

 

Grudzień

 • 9 Maraton Pisania Listów. Jak co roku młodzież dopisała i chętnie spędziła całą noc na odręcznym pisaniu listów w obronie osob prześladowanych za przekonania i poglądy.

 • zbieraliśmy słodycze na paczki dla podopiecznych SOSW w Chełmie. Nasi uczniowie przygotowali takže przedstawienie dla dzieci.

 

Luty

SU zorganizował szkolne walentynki. Była poczta walentynkowa i koncert życzeń.

 

Czerwiec

SU zorganizował z okazji Dnia Dziecka zawody sportowe. Najlepsza klasa otrzymała nagrodę- wyjście na pizzę.

 

 

 

 

 

 Akcje Samorządu w roku szkolnym 2014/15

(artykuły ze zdjęciami na temat działań Samorządu Uczniowskiego również w zakładce "wydarzenia") 

Narodowe czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza

Sienkiewicz królował w IV LO w sobotę – 6 września. Nauczyciele i uczniowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji czytania "Trylogi"i Henryka Sienkiewicza i już od dziesiątej rano w czytelni naszej biblioteki rozbrzmiewały fragmenty „Potopu”. Wychowawcy i uczniowie, konkurując ze sobą, starali się jak najlepiej zinterpretować tekst napisany niełatwą dla wspłczesnych polszczyzną. Wszyscy świetnie się przy tym bawili, a duża frekwencja świadczy o tym, że czytanie wcale nie musi być nudne, a młodzi ludzie przy odpowiedniej motywacji bardzo chętnie uczesniczą w takich akcjach.

 

Wybraliśmy mistera IVLO

Z okazji Dnia Chłopaka – 30.09.2014 r., odbyły się wybory mistera IV LO. Panowie z zacięciem rywalizowali w wielu konkurencjach. Widzowie świetnie się bawili. Laur zwycięzcy odebrał Michał Gołowacz z kl I B.

 

Z Niebieską Szkołą pod żaglami

Rejs Niebieskiej Szkoły to jedna z największych przygód w życiu – to mówią uczniowie szkoły z której dyrektorem - Markiem Muszyńskim, spotkała się drugiego października młodzież klas pierwszych i drugich.

 Niebieska Szkoła to program rejsów morskich połączonych z nauką szkolną, realizowany na pokładzie tradycyjnego żaglowca rejowego. Program adresowany jest do uczniów gimnazjów i liceów.

 

Koncert dla Stasia

Dnia 25 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się niezwykły koncert. Na scenie wystąpili utalentowani uczniowie z IV LO oraz młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmie. Dochód z koncertu został przeznaczony dla Stasia Blicharza na turnus rehabilitacyjny. Niezwykle nam było miło, że chłopiec był wśród widowni na koncercie i świetnie się podcza niego bawił. Życzymy naszemu małemu koledze dużo, dużo zdrowia.

 

Mikołajki

Dnia 8 grudnia odwiedziliśmy podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczegow Chełmie. Razem z Mikołajem i Śnieżynkami rozdawaliśmy przygotowane przez naszych uczniów paczki. Było wiele radości i wzruszeń.

 

Maraton Pisania Listów

Napisaliśmy 840 listów! Nocny Maraton Pisania Listów, organizowany w naszej szkole już po raz szósty, za nami. Uczestnicy maratonu napisali listy w obronie prześladowanych i więzionych za przekonania i poglądy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do udziału w maratonie w następnym roku.Brawo!