W dniu 2 marca br. klasy „pedagogiczne”, III E oraz II E, wraz z n-lami przedmiotu „ Podstawy wiedzy pedagogiczno – psychologicznej”, p. M. Zakrzewską oraz p. A. Antczak, uczestniczyły w wykładzie otwartym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Uczestnictwo młodzieży w tego typu formach edukacyjnych jest możliwe dzięki współpracy naszej Szkoły z Uczelnią oraz patronatowi Katedry Pedagogiki nad klasami „pedagogicznymi”
Temat wykładu „Sztuka mówienia” spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Prowadząca wykład, p. M. Tchórz-Wójtowicz w sposób niezwykle ciekawy zaprezentowała uwarunkowania atrakcyjnej autoprezentacji oraz werbalnego prezentowania treści. Wykład urozmaicony był przez pokaz multimedialny wzorów i anty-wzorów wystąpień publicznych osób znanych z mass mediów. Wiedza ta z całą pewnością okaże się przydatna podczas nieodległych już wystąpień na egzaminach maturalnych.
Dodatkowym atutem tej wizyty było zwiedzanie nowopowstałej w PWSZ pracowni do kształcenia praktycznych umiejętności pracy z dzieckiem. Z pracowni korzystają studenci pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Studio jest doskonale wyposażone – w tablicę interaktywną, kilkanaście laptopów przystosowanych typowo dla małych użytkowników oraz bardzo bogaty zasób pomocy do edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, np. gier, różnego rodzaju klocków, przedmiotów i przyrządów edukacyjnych. Pomoce te rozwijają potencjał dziecka, ale zanim to się stanie i spełnią one swoje doniosłe zadanie, to wcześniej studenci uczą się, jak twórczo i efektywnie je wykorzystać. Mówiąc wprost – bawią się. A to lubią wszyscy! Nic więc dziwnego, że nasza młodzież równie chętnie przyjęła propozycję wypróbowania dostępnych atrakcji i chętnie zostałaby w kuźni dłużej, niż przewidywał program wizyty…
|