• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start arrow Wydarzenia arrow wydarzenia r. szk. 2012 - 2013 arrow IVLO Szkołą Dialogu już po raz drugi
IVLO Szkołą Dialogu już po raz drugi Drukuj

W dniu 9 stycznia 2013 r. IV Liceum Ogólnokształcące w Chełmie otrzymało zaszczytny tytuł "Szkoły Dialogu“. IVLO jako jedyna szkoła z Lubelszczyzny zostało uhonorowane tym tytułem już po raz drugi w dowód uznania dla zaangażowania w projekt edukacyjny "Szkoła Dialogu“, który ma na celu przybliżenie młodzieży idei dialogu polsko – żydowskiego poprzez czynne poznawanie dziedzictwa żydowskiego w najbliższym otoczeniu.

Program edukacyjny "Szkoła Dialogu“ realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W ramach tego programu, młodzież z IVLO pod kierunkiem trenerów Forum Dialogu oraz nauczycieli - pani Anety Kuby i Kamila Pruszkowskiego, badała życie społeczne i kulturalne, jakie przez stulecia rozwijało się w naszym mieście z udziałem ludności żydowskiej.

Licealiści z IVLO uczestniczyli w podsumowaniu projektu, które odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na uroczystej gali wśród zaproszonych gości byli:Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy – Włodzimierz Paszyński, Naczelny Rabin Polski - Michael Schudrich oraz ambasador Izraela w Polsce – Zvi Rav – Ner.

Uczniowie Liceum z rąk Henryka Wujca – Przewodniczącego Rady Fundacji Forum Dialogu Między Narodami oraz Andrzeja Folwarcznego – Prezesa Fundacji, otrzymali zestawy książek poszerzających ich wiedzę na temat.