• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start arrow Internat
Z życia internatu Drukuj

 TRADYCYJNE SPOTKANIE PRZY  GRILU

W środę 31 maja mieszkańcy internatu spotkali się podczas tradycyjnego grilla z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka i zbliżającego się zakończenia roku szkolnego.  W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor szkoły, kierownik internatu, wychowawcy i zaproszeni goście, Smakołyki serwowane przez młodych adeptów sztuki kulinarnej, wspaniała, słoneczna pogoda oraz  muzyka  sprzyjała udanej zabawie na łonie przyrody.

img_7715_zmniejsz.jpg 

 

 

img_7702_zmniejsz.jpg

 

 

 img_7707_zmniejsz.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PODSUMOWANIE XI EDYCJI SPORTOWEJ LIGI INTERNATÓW

31 maja w Bursie Szbursa.jpgkolnej w Chełmie odbyło się podsumowanie XI edycji Sportowej Ligi Internatów, czyli spartakiady młodzieży z chełmskich placówek oświatowo – wychowawczych.
W całorocznych rozgrywkach przeprowadzonych w siedmiu konkurencjach uczestniczyło blisko 200 zawodniczek i zawodników. Po zaciętych i emocjonujących zawodach I miejsce w klasyfikacji końcowej zajęli reprezentanci internatu Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Na kolejnych miejscach uplasowały się: II miejsce - internat ZSZ nr 5 w Chełmie, III miejsce Internat IV LO w Chełmie. Poza podium znalazły się: Bursa Szkolna oraz internaty ZSCKR w Okszowie
i ZSBIiG w Chełmie.

 


 

 

MIĘDZYINTERNACKI KONKURS PLASTYCZNY

Nasz20170405_163838_zmniejszone.jpga wychowanka Łucja Trubacz wzięła udział w konkursie plastycznym pt. „Stosunki polsko – ukraińskie w oczach uczącej się w Polsce młodzieży” zorganizowanym przez Bursę Szkolną w Chełmie. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów stosunkami polsko - ukraińskimi oraz motywowanie młodzieży do poznania kultury rówieśników z Polski i Ukrainy. 5 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, a wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i nagrody rzeczowe. Prace konkursowe wystawione są w świetlicy Bursy Szkolnej oraz na stronie facebookowej tej placówki.

 

 

 


 


 


DRUŻYNA CHŁOPCÓW NAJLEPSZA W ROZGRYWKACH TENISA STOŁOWEGO

 17669004_1330222443725099_1714186934_o.jpg

28.03. 2017 odbyły się międzyinternackie rozgrywki w ramach SLI. Młodzież chełmskich internatów spotkała się, aby rozegrać turniej gry w tenisa stołowego chłopców. Wszystkie drużyny spisały się znakomicie ale na szczególne wyróżnienie zasłużyli chlopcy z naszego internatu Krystian Greniuk I Sebastian Bodziacki, którzy zajęli I miejsce.

  

17572124_1330222473725096_779376728_o.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

PRZECIWDZIAŁANIE CYBERPRZEMOCY-SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI

 

zmniejsz2.jpg

We wtorek 28 marca mieszkańcy Internatu uczestniczyli w spotkaniu z policjantką zajmującą się sprawami nieletnich, sierżantem sztabowym Panią Agnieszką Koszuk-Janicką. Tematem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, przeciwdziałanie cyberprzemocy, zagrożeń związanych z grami internetowymi. Uczniowie zostali zapoznani także z konsekwencjami nieprzestrzegania przepisów prawa w  Internecie.

 


SARA GONTARZ LAUREATKĄ KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI MIŁOSNEJ "ZAKOCHANI W POEZJI".

konkurs2.jpg

 

 

Konkurs recytatorski organizowany dla młodzieży chełmskich internatów  odbył się w świetlicy  Bursy Szkolnej im. J. Korczaka w Chełmie. Do konkursu Sara wybrała wiersze Wisławy Szymborskiej  "Miłość od pierwszego wejrzenia" i Jonasza Kofty "Już tylko się znamy". Jury konkursowe  doceniło interpretację Sary przyznając jej drugie miejsce.  Gratulujemy sukcesu!

  

 

 

 

 

 SUKCES DRUŻYNY DZIEWCZĄT

 Drużyna dziewcząt z naszego internatu odniosła wspaniały sukces w rozgrywkach Sportowej Ligi Internatów w siatkówce. Dziewczyny pokonały drużyny z internatu przy ZST oraz internatu przy ZSZ nr 5. Uległy tylko drużynie z bursy zajmując bardzo wysokie II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

dsc_9196zmniejsz.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KSIĄŻKA OKNEM NA ŚWIAT

Nasz internat włączył się do akcji „Książka oknem na świat” organizowanej przez bibliotekę szkolną. W świetlicy utworzony został kącik, gdzie znajdują się książki pozostawione przez uczniów dla kolejnych czytelników. Zapraszamy mieszkańców internatu do czytania i pozostawiania przeczytanych już książek

  dsc_8240zminiej.jpg

 

 

 

 

 

dsc_8236_zmniej.jpg

 

 

  dsc_8239zmniej.jpg

 

 

 

 

 

dsc_8241zmniejsz.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 


 

SPORTOWE ZMAGANIA INTERNATÓW

Nasz internat był gospodarzem zawodów  w piłkę siatkową chłopców, organizowanych w  ramach Sportowej Ligi Internatów, które odbyły się 22.02.2017r. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem mieszkańców internatu przy ZST. Nasi chłopcy nie zajęli miejsca na podium ale walczyli bardzo dzielnie.

 

dsc_8834zmniej.jpg

 

dsc_8908zmniej.jpg

 

 dsc_8978zmniej.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

UROCZYSTA WIGILIA MIESZKAŃCÓW INTERNATU

     Jak co roku młodzież i wychowawcy internatu spotkali się przy odświętnie nakrytym stole by złożyć sobie świąteczne życzenia,  podzielić się opłatkiem i śpiewać kolędy. Uroczysty charakter tej wyjątkowej kolacji podkreślały kolorowe dekoracje, świece i tradycyjne, wigilijne potrawy. 

wigilia_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

wigilia4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

MIKOŁAJKI W INTERNACIE

6 grudnia młodzież w Internacie przy IV LO odwiedził Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą. Przyniósł worek prezentów. Rózgi okazały się nieprzydatne w tym roku. Wszyscy byli grzeczni i mili. Mikołaj przepytywał wychowanków  ze znajomości poezji. Niektórzy popisywali się talentem wokalnym.  Śnieżynki towarzyszyły Mikołajowi pomagając mu w ciężkiej pracy. Było mnóstwo  zabawy i śmiechu ponieważ niektórzy  twierdzili, że Mikołaj jest nieco podobny do kolegi Marcina. Długa broda i pokaźny brzuch nie zwiodły spostrzegawczych wychowanków.

 

miko3_o.jpg

 

 

 

miko4n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

SAMORZĄD INTERNATU NA ROK SZKOLNY 2016/17 WYBRANY

 

Sebastian Bodziacki - przewodniczący

Marcin Chomicki - zastępca przewodniczącego

Dominika Olchowska - sekcja kulturalno-oświatowa

Patrycja Wiczuk - sekcja higieniczna

Karolina Wegiera - sekcja plastyczna

 

POŻEGNALNY GRILL

 

W środę 8 czerwca wszyscy mieszkańcy internatu, kierownik internatu, wychowawcy i zaproszeni goście spotkali się podczas tradycyjnego grilla z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego.  Towarzystwo, jedzenie, pogoda, muzyka  wszystko było znakomite, dlatego spotkanie można zaliczyć do bardzo udanych. Tylko niektórym towarzyszyła refleksja - jak szybko minął ten rok szkolny.

g1.jpg

g2.jpg

g3.jpg

g4.jpg

g5.jpg

g6.jpg

g7.jpg

g8.jpg

AKCJA CHARYTATYWNA  - „Kartka na 6 urodziny dla Marcelka".

Nasza młodzież ponownie wykazała się empatią i wrażliwością na potrzeby innych osób i chętnie odpowiedziała na apel o sprawienie radości dla małego Marcelka tj. przesyłanie kartek pocztowych z życzeniami  z okazji jego 6 urodzin. Marcel ma indywidualny tok nauczania, uczęszcza na rehabilitację i pomimo swojej choroby jest chłopczykiem bardzo uśmiechniętym, a zdjęcia pokazują, jak cieszył się z otrzymanych prezentów - kartki z życzeniami od wszystkich mieszkańców internatu i kolorowej książeczki.  Jesteśmy dumni  z postawy naszej młodzieży.

 marcelek.jpg

 

 10 LAT SPORTOWEJ LIGI INTERNATÓW-WYSTAWA

W  związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem 10 - lecia  Sportowej Ligi Internatów, w świetlicy naszego internatu została zaprezentowana okolicznościowa wystawa. Dzięki niej wszyscy wychowankowie mogli zapoznać się z celem i historią powstania SLI, osiągnięciami sportowymi poszczególnych internatów oraz obejrzeć interesujące zdjęcia, które zostały zgromadzone   w czasie dziesięciu  lat istnienia Sportowej Ligi Internatów. Wystawa prezentowana była również w innych placówkach, które zaangażowane są w działalność SLI i stale współpracują z naszym internatem.

 tablice.jpg

natalia_patrzy.jpg

grupa.jpg

 

MIĘDZYINTERNACKI  KONKURS RECYTATORSKI

            14 kwietnia w internacie ZSZ nr 5  odbył się międzyinternacki  konkurs recytatorski pt. „Zrozumieć  świat... dekalog wartości młodego człowieka". Nasz internat reprezentowały: Monika Dziwińska, Barbara Błaszczuk, Oliwia Ufnal i Milena Arciszewska. Celem zorganizowanego konkursu było rozwijanie zainteresowań artystycznych i literackich młodzieży, kształtowanie kultury słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Wszyscy uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom i jury miało problem z wyłonieniem laureatów. Nasze dziewczyny wypadły bardzo dobrze. Milena Arciszewska i Monika Dziwińska zostały wyróżnione i otrzymały nagrody książkowe. Basia Błaszczuk otrzymała nagrodę specjalną przewodniczącego jury pana Krzysztofa Kołtuna. GRATULUJEMY!

jury.jpg

 

monika.jpg

 recytacja.jpg

oliwia.jpg

 

grupar.jpg

 

NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA

Młodzież internatu przygotowała prace na międzyinternacki konkurs plastyczny pt. „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA", zorganizowany przez Internat ZSZ nr 5 w Chełmie. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji wielkanocnych oraz wspieranie kreatywności i twórczości młodzieży. Oto zdjęcia pisanek przygotowanych na konkurs przez nasze wychowanki. Wszystkie prace są bardzo pomysłowe i staranie wykonane. Czekamy na rozstrzygniecie konkursu.

pisanki.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE

Nasz internat włączył się do akcji informacyjnej, odkrywającej przed młodzieżą ideę dawstwa szpiku, połączonej z motywowaniem do rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku. 2 marca pani Małgorzata Błaszak, wychowawca z  zaprzyjaźnionego internatu w Okszowie, przeprowadziła pogadankę na ten temat i opowiedziała młodzieży o swoich osobistych doświadczeniach jako dawcy. Światowe dane mówią, że każdego roku ponad 917000 osób zapada na jedną z chorób nowotworowych krwi lub szpiku. Najczęściej jedynym lekarstwem jest przeszczep komórek macierzystych krwi lub szpiku od zdrowego człowieka. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby powiększać bazę potencjalnych dawców.

 szpik_-_kopia.jpg

 

GRATULUJEMY EWELINIE I ARKOWI


3.02.2016r. w naszym internacie odbyły się międzyinternackie rozgrywki w ramach Sportowej Ligi Internatów. Młodzież chełmskich internatów spotkała się, aby rozegrać turniej gry w warcaby dla dziewcząt i chłopców. Przedstawiciele naszego internatu wypadli znakomicie. W kategorii dziewcząt Ewelina Czesak zajęła I miejsce. W kategorii chłopców Arkadiusz Janiszek, po zaciętej rywalizacji, wywalczył II miejsce. To kolejne sukcesy naszych wychowanków. Gratulujemy!

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, wykonanych przez Olę Okoń, które przybliżą atmosferę tego spotkania.

 

  warcaby_1.jpgwarcaby_2.jpg

warcaby_3.jpg

zdj1.jpg

zdj4.jpg

zdj2.jpg

zdj3.jpg

warcaby_4.jpg

 

PROFILAKTYKA W INTERNACIE -

SPOTKANIE Z POLICJANTEM 

02.02.2016r. w internacie odbyło się spotkanie młodzieży z funkcjonariuszem KMP w Chełmie na temat zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy i innych szkodliwych substancji. Spotkanie miało charakter informacyjno - edukacyjny, a jego głównym celem było uświadomienie młodzieży konsekwencji niewłaściwych zachowań  oraz promowanie wolnego od nałogów, zdrowego stylu życia. Podczas spotkania zwrócono uwagę na negatywne skutki zażywania dopalaczy i innych szkodliwych substancji, przypomniane zostały najważniejsze fakty dotyczące. kwalifikacji prawnej omawianych problemów i związaną z tym odpowiedzialnością  karną dla osób dopuszczających się zabronionych czynów.

dopalacze.jpg

 

SPORTOWY SUKCES INTERNATU

  Młodzież chełmskich internatów ponownie przystąpiła do zmagań w ramach Sportowej Ligi Internatów.· Tym razem chłopcy i dziewczęta rywalizowali w tenisie stołowym. Nasz internat reprezentowali Natalia Hołubowicz, Weronika Zarek, Krystian Greniuk i Sebastian Bodziacki. Obie drużyny spisały się bardzo dobrze, ale na szczególne wyróżnienie· zasługują· dziewczęta, które pokonały wszystkie rywalki i zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy naszym zawodnikom i czekamy na dalsze sukcesy. Już wkrótce· zawody w piłkę siatkową· i turniej gry w warcaby.

  td1_-_kopia.jpg

 

 

 

 

 

tc3_-_kopia.jpg

 

 

 

 

 

 

td2_-_kopia.jpg

 

 

 

 

 

tc1_-_kopia.jpg

tc2_-_kopia.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIGILIA 2015

  17 grudnia 2015r wszyscy mieszkańcy internatu spotkali się na wspólnej Wigilii. Spotkanie Wigilijne jest tradycją naszego internatu i stanowi bardzo ważny element integracji społeczności internatu. Podczas Wigilii zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali świątecznych życzeń Pani Kierownik Internatu,  potem było dzielenie się opłatkiem, wzajemne życzenia, kolędy i tradycyjne potrawy wigilijne

 

wig-_kopia.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niepowtarzalna atmosfera Świąt zapanowała w całym internacie. W pokojach i na korytarzach pojawiły się dekoracje świąteczne choinki i światełka. Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, szczególnie radosne, pełne tradycji i pachnące choinką. W tym roku najoryginalniej udekorowany został pokój 23. Jego mieszkanki własnoręcznie wykonały  ozdoby i zajęły 1 miejsce w konkursie na najciekawszą dekorację  świąteczną.

wig2_-_kopia.jpg

w2.jpg

  wig1_-_kopia.jpg

pok1.jpg

pok2.jpg 

10 LAT SPORTOWEJ LIGI INTERNATÓW

14 grudnia w Bursie Szkolnej spotkali się kierownicy, wychowawcy i przedstawiciele młodzieży ze wszystkich internatów z terenu miasta. Celem spotkania bylo podsumowanie dziesięciu lat współpracy internatów w ramach Sportowej Ligi Internatów. Spotkaniu towarzyszyła okoliocznościowa wystawa zdjęć. Sportowa Liga Internatów powstała, aby promować aktywny styl życia, sportową rywalizację oraz współpracę i integrację placówek opiekuńczo - wychowawczych. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników, którzy co roku spotykają się na arenach sportowych należy uznać, że SLI spełnia swoją rolę i uzupełnia ofertę pożytecznego i ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu.

sli2.jpg

sli3.jpg

sil1.jpg

 

ZAPALILIŚMY " ŚWIATŁO WOLNOŚCI"

13 grudnia o 19:30 w oknach internatu zapłonęły świece. Młodzież włączyła się do akcji "Zapal Światło Wolności" zainicjowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Celem akcji, organizowanej w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, było upamiętnienie ofiar tego okresu.

swieczka1.jpg

wieczka2.jpg

 

MIKOŁAJ W INTERNACIE

 7 grudnia 2015 roku tuż po kolacji do naszego internatu przybył Święty Mikołaj z workiem prezentów. Okazało się, że wszyscy byli bardzo grzeczni i zasłużyli na prezenty. Mikołaj miał dużo pracy dlatego musiały pomagać mu Śnieżynki. Zgodnie z tradycją każdy, w ramach podziękowania Mikołajowi wyrecytował wierszyk, który pamiętał z dzieciństwa.Wizyta tak oczekiwanego gościa stała się okazją do świetnej zabawy i miłego spędzenia czasu. Kilka bardziej spostrzegawczych osób rozpoznało w postaci Mikołaja swojego kolegę Kubę, który rewelacyjnie wcielił się w rolę, aby sprawić przyjemność kolegom i koleżankom.

Oto relacja fotograficzna z tego wydarzenia w wykonaniu Oli Okoń, naszej stałej fotoreporterki.

mikoaj1.jpg

mikoaj2.jpg

mikoaj3.jpg

mikoajab.jpg

 

 

SPORTOWA LIGA INTERNATÓW

Ponownie ruszyła Sportowa Liga Internatów. To już po raz 11 internaty rywalizują w różnorodnych dyscyplinach sportowych. Jako pierwsi spotkali się chłopcy grający w piłkę nożną. Nasza reprezentacja nie wypadła zbyt dobrze, ale dziękujemy za zaangażowanie i sportową postawę. Sportowa Liga Internatów to nie tylko rywalizacja, to również okazja do spotkań i integracji z młodzieżą z innych placówek, doskonała zabawa i możliwość atrakcyjnego sposobu spędzenia czasu wolnego. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z zaciętaj rywalizacji naszych chłopców.

fot1.jpg

fot2.jpg

fot3.jpg

fot4.jpg

 

 

POMAGAMY

  Nasza młodzież chętnie i aktywnie angażuje się w różnorodne akcje charytatywne. W ramach współpracy z fundacją Felis w Lublinie, przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt. Od kilku lat zbieramy plastikowe nakrętki, środki uzyskane z ich sprzedaży przeznaczane są na rehabilitację osób niepełnosprawnych. W ostatnim czasie , wraz ze  Szkolnym Kołem PCK, włączyliśmy się do akcji -  "Gorącz złota", która polega na zbieraniu groszowych monet i przekazaniu ich na dofinansowanie dzieci z najuboższych rodzin.Takie wspólne działania, gdzie celem jest, choćby niewielka pomoc potrzebującym, uczą młodzież empatii, dystansu do własnych spraw, kształtują postawy otwarte na potrzeby innych. 
nakrtki.jpg
dsc_5399_-_kopia.jpg


 

"SORKA NA MEDAL"

  Dzień Edukacji Narodowej, to dzień wręczania odznaczeń dla zasłużonych pedagogów, ale również czas, kiedy uczniowie mogą wyrazić nauczycielom swoją wdzięczność. W tym dniu zebraliśmy się wszyscy w świetlicy internatu aby złożyć życzenia i pogratulować naszej "sorce" mgr Annie Tuźnik - wychowawcy w internacie i nauczycielowi fizyki, która została odznaczona Złotym Medalem za długoletnią służbę. Przygotowania  odbyły się w wielkiej tajemnicy. Były kwiaty, życzenia i gratulacje, a z petardy wystrzeliły płatki fioletowych róż.

medal_2.jpg

 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE

  Grupa młodzieży z internatu, co tydzień, korzysta z zajęć sportowych organizawanych na basenie. Wychowankowie pod czujnym i profesjonalnym okiem pana profesora Jana Wojtachnio uczą się pływać lub doskonalą posiadane umiejętności pływackie.

dsc_2668.jpg
dsc_4261.jpg

dsc_4272.jpg

 dsc_2711.jpg

dsc_2688.jpg

dsc_2627.jpg

dsc_2608.jpg