• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start arrow Szkoła arrow biblioteka arrow Wydarzenia r. szk. 2015 - 2016 arrow Tradycje Bożego Narodzenia w kulturze europejskiej
Tradycje Bożego Narodzenia w kulturze europejskiej Drukuj
17 grudnia 2015 odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli języków obcych, którego celem było przybliżenie tradycji wspólnych dla narodów europejskich oraz pogłębienie  świadomości o przynależności do chrześcijańskiego kręgu kulturowego wszystkich narodów  Europy.

korzenie-kult2.jpg

W ciepłej atmosferze uczniowie już na etapie przygotowań i prób muzycznych  integrowali się między sobą i nawiązywali wyjątkowy dialog z nauczycielami. Impreza umożliwiła wszechstronny rozwój uczniów poprzez zajęcia muzyczne, plastyczne, informatyczne, kulinarne  i językowe . 

Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne , śpiewali kolędy po włosku , francusku, niemiecku, angielsku, hiszpańsku i rosyjsku. Składali sobie także życzenia w wymienionych językach. Na zakończenie uczestnicy biesiadowali przy specjałach zagranicznych kuchni przygotowując samodzielnie ciasta zgodnie z przepisami w językach obcych. 

korzenie-kult1.jpg