• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Start arrow Dla gimnazjalistów arrow Oferta edukacyjna
Oferta edukacyjna Drukuj
Spis treści
Oferta edukacyjna
klasa logistyczno-informatyczna
klasa językowa
klasa pedagogiczna
klasa ratownictwo i promocja zdrowia
Klasa językowa

Wszystkich, którzy chętnie uczą się języków obcych, chcą kontynuować swoją edukację, mieszkać i pracować w dowolnym miejscu świata zapraszamy do klasy językowej.

Uczniowie uczęszczający do tej klasy mają możliwość opanowania języka obcego na poziomie pozwalającym na swobodne komunikowanie się i efektywne wykorzystanie go w różnych dziedzinach życia.

W klasie tej od roku szkolnego 2014/2015 realizowany jest innowacyjny program - „Dwujęzyczne nauczanie geografii”. Są to dla licealistów wymagające, ale bardzo interesujące i przydatne lekcje, które pomagają doskonale przygotować się do egzaminów maturalnych (w tym do matury z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym) i dają podstawy do rozpoczęcia w przyszłości studiów na prestiżowych kierunkach takich, jak na przykład ekonomia w języku angielskim.


Nauka języków obcych odbywa się nie tylko w czasie lekcji. Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych (m. in. uczestniczą w międzynarodowym projekcie AISEC). Uczestniczą w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych KUL. Ponadto mają możliwość wyjazdu na tzw. "zieloną szkołę językową" (wyjazd za granicę), czy też udziału w olimpiadach i konkursach.
Corocznie w naszej szkole są obchodzone "Dni Kultury Krajów Anglojęzycznych", "Dni Kultury Włoskiej", a od 2003 roku organizujemy Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, któremu towarzyszy konkurs językowy Tłumaczenie Poezji Obcojęzycznej.  Są to imprezy, w czasie których uczniowie prezentują swoje umiejętności językowe, wokalne, przygotowują różnorodne programy, propagujące kulturę i język danego kraju, np. przedstawienia, konkursy, scenki, prelekcje.
 

Proponowane kierunki studiów: filologia angielska, amerykanistyka, filologia iberyjska, filologia romańska, lingwistyka stosowana, etnologia i antropologia kulturowa, stosunki międzynarodowe, studia historyczno - dyplomatyczne, turystyka historyczna, bezpieczeństwo międzynarodowe.