• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Filozofia a wychowanie

Czytaj całość

15 marca br. uczniowie klas pedagogicznych – I C oraz II C – wzięli udział w wykładzie otwartym w PWSZ w Chełmie, w ramach sprawowanego przez Katedrę Pedagogiki patronatu nad tymi klasami. Wykład: Filozoficzne podstawy wychowania, poprowadzony przez prof. Pawła Skrzydlewskiego jest pierwszym z cyklu planowanych spotkań.

Czytaj całość
 
Z wizytą u pierwszoklasistów

Dnia 9.03.2017 r. uczniowie klasy II c  obserwowali lekcję prowadzoną przez Panią Krystynę Dyczko - nauczycielkę klasy I w Szkole Podstawowej nr 5 w Chełmie. Podczas tej lekcji młodzież zwracała uwagę na funkcjonowanie dziecka 6-7 letniego w klasie szkolnej i poznała specyfikę pracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.

 
IV LO znowu najlepsze!

Czytaj całość

 Reprezentacja IV LO w składzie: Jakub Kowalczyk, Ewelina Bochniak oraz Daniel Tomaszewski zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Politologicznych Debat Oksfordzkich.

Debaty odbyły się 3 marca 2017 roku na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Uczniowie IV LO zajęli już po raz drugi pierwsze miejsce. IV LO jest niekwestionowanym liderem w klasyfikacji generalnej siedmiu edycji debat. Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Kamil Pruszkowski.
Czytaj całość
 
Wiktoria Wierak i Patryk Wolanin - najlepsi w konkursie ortograficznym

 

3 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny w języku angielskim dla gimnazjalistów. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce Wiktoria Wierak  ZSO nr 8 w Chełmie/ Patryk Wolanin ZSO nr 8 w Chełmie

II miejsce Aleksander Fisz ZS w Strachosławiu

III miejsce Aleksandra Tyszek ZSO nr 8 w Chełmie

Wyróżnienie Wanesa Wintmiller GZS w Dubience

Wyróżnienie Kacper Grzeszczuk ZS w Strachosławiu

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24 kwietnia 2017r.  podczas Dnia Otwartego IV LO

 
List do Rodziców Uczniów IVLO

Szanowni Państwo

Wiemy, że Państwa dzieci mają marzenia, pasje, zainteresowania. Wierzymy, że mogą je realizować. My chcemy i potrafimy im w tym pomóc.

W tym celu dajemy naszym uczniom możliwość cyklicznych spotkań z wybranym przez siebie nauczycielem, na zasadzie relacji mistrz – uczeń.

Czytaj całość
 
BREXIT i co dalej?

 

6 marca dr Damian Szacawa - adiunkt w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Politologii UMCS, specjalista w dziedzinie nauk o polityce, zaprezentował w naszej szkole wykład na temat okoliczności wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas z rozszerzonym programem nauczania wiedzy o społeczeństwie (IIC i IIIB).

 
Sukces w Konkursie Wiedzy o Powiecie Chełmskim

 

1.03.2017r reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamila Piasecka, Marta Strelczuk oraz Patryk Koba spisała się na medal. Zajęła II miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych w V Konkursie Wiedzy o Powiecie Chełmskim. W klasyfikacji indywidualnej Kamila Piasecka zajęłą III miejsce.

Celem konkursu, którego głównym organizatorem było Starostwo Powiatowe w Chełmie i PTSM Oddział w Chełmie, jest popularyzacja wiedzy o regionie chełmskim.

Gratulujemy sukcesu.
 
Konkurs Ortograficzny i Film Quiz dla Gimnazjalistów

 Uwaga! Zmiana dat poszczególnych etapów konkursów! Aktualne daty i regulaminy poniżej. Przepraszamy za zmiany.

Zapraszamy Gimnazjalistów do udziału w konkursach językowych:

  • Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 03.03.2017r.
  • konkursie wiedzy o filmie „Film Quiz”, którego pierwszy etap odbędzie się 17.03.2017r.
Czytaj całość
 
O wyborach wiedzą wiele

Czytaj całość

 

W dniu 1.03.2017 roku o godz.10.00 odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory".

W konkursie wzięli udział: Karolina Kowalczuk z klasy Ic, Ewelina Bochniak i Jakub Kowalczyk z klasy IIIb.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Agnieszka Rutkowska z Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Chełmie, p. Kamil Pruszkowski oraz p. Aneta Kuba.

Czytaj całość
 
Sarah

Czytaj całośćPublikujemy kolejny tekst o książkach. Przypominamy o akcji "Czytam, bo chcę mieć dobre oceny"

Dziś przeczytałem tekst Michelle Wallace Companelli pt. „Sarah”. To krótkie opowiadanie poruszyło moje serce. „Sarah” opowiada o małej dziewczynce, która była ofiarą przemocy domowej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 222