• JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Aktualności IV LO w Chełmie
Światowy Dzień Ochrony Praw Człowieka
W ramach współpracy z Wydziałem Politologii UMCS, gościła u nas Pani dr Liliana Węgrzyn-Odzioba, adiunkt w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych. Pani doktor wygłosiła wykład na temat  - "Międzynarodowa Ochrona Praw Człowieka". Spotkanie było zorganizowane z okazji Światowego Dnia Ochrony Praw Człowieka, który jest obchodzony 10 grudnia.
Czytaj całość
 
35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13 grudnia to niezwykła data w historii Polski. 35 lat temu, w niedzielę 13 grudnia 1981 roku, o godzinie 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o wprowadzeniu stanu wojennego na terenie całego kraju.

Dla upamiętnienia tej tragicznej daty klasa III B z opiekunem Kamilem Pruszkowskim, na zaproszenie Prezydenta Miasta Chełm oraz Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti, uczestniczyła w prelekcji "Potrzeba pamięci doświadczenia Solidarności"- prof. dr hab. Eugeniusza Wilkowskiego i zwiedzaniu wystawy "13 grudnia 1981. Stan wojenny w dokumentach".

 
IV LO - Stacja Kultury 2016
Ósmego grudnia 2016 r. otrzymaliśmy wyróżnienie w V edycji plebiscytu "Stacje Kultury 2016".
Wyróżnienie to jest nagrodą za szczególne zaangażowanie naszej szkoły w życie kulturalne województwa i działania na rzecz edukacji kulturalnej młodzieży. Uznano, że IV LO jest miejscem przyjaznym dla inicjatyw kulturalnych, wspieramy rozwój artystyczny swoich uczniów, tworzymy klimat inspirujący dla działań twórczych oraz aktywnie włączamy się w życie
kulturalne środowiska.
 
Mikołajki

 

  Grudzień to czas prezentów, życzeń, świątecznych spotkań. Wpisując się w świąteczną tradycję uczniowie IVLO zorganizowali zbiórkę słodyczy i maskotek dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Szóstego grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbyło się spotkanie integracyjne pod hasłem „Mikołaj i jego moc”. Nasza młodzież, jak co roku, obdarowywała swiątecznymi prezentami swoich młodszych kolegów.

 
Ewelina Bochniak laureatką konkursu "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym"
  
 
Czytaj całość 
Ewelina Bochniak uczennica klasy IIIB zdobyła II miejsce w konkursie miejskim "Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym", organizowanym przez MŁODZIEŻOWĄ RADĘ MIASTA CHEŁM, URZĄD MIASTA CHEŁM I PAŃSTWOWĄ WYŻSZĄ SZKOŁĘ ZAWODOWĄ W CHEŁMIE.
Czytaj całość
 
Komórkomania
Czytaj całość 
W Zamościu 2 grudnia 2016 r. odbyła się Gala wręczenia Certyfikatów Lubelskiej Szkoły z Życiem dla IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Intagracyjnymi w Chełmie. LUBELSKA KOMÓRKOMANIA to wspólny projekt Lubelskiego Kuratorium Oświaty i Fundacji DKMS Polska w Warszawie – akcja na rzecz propagowania idei dawstwa szpiku kostnego i komórek macierzystych dla pacjentów chorujących na nowotwory krwi. Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty oraz Pan Wojciech Niewinowski koordyantor akcji ze strony Fundacji DKMS Polska wręczyli certyfikat Pani Marzenie Koprukowniak. W Lubelskiej Komórkomanii uczestniczyło 54 szkół z województwa lubelskiego (z 240 szkół ponadgimnazjalnych). Zarejestrowano 1620 potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz komórek macierzystych. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy w wąskim gronie szkół, które zaangażowały się  i zrealizowały wszystkiego działania w projektcie LUBELSKIEJ KOMÓRKOMANII.
Czytaj całość
 
Maraton Pisania Listów

Społeczność szkolna IV LO już od 10 lat uczestniczy w Maratonie Pisania Listów.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Akcja polega na wysyłaniu apeli do władz oraz listów solidarności do osób, których prawa są łamane.
Czytaj całość
 
Andrzejki 2016 na zdjęciach
Czytaj całość
Czytaj całość
 
II a zwycięzcą I Bibliotecznego Escape Room'a
Czytaj całość 

1 grudnia zakończyliśmy blisko trzytygodniowe zmagania w ramach I edycji Bibliotecznego Escape Room’a. Wszystkie klasy wystawiły swoje reprezentacje.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce reprezentacja klasy IIa w składzie: Marcelina Bzumowska, Dominika Jędrzejewska, Szymon Oleszczuk

II miejsce reprezentacja klasy Ia w składzie: Piotr Krawczak, Olga Marczuk, Weronika Wojcieszuk

III miejsce reprezentacje klas:

IIIa w składzie: Magdalena Piekaruk, Mateusz Tkaczyk Klaudia Witamborska

oraz

IIIc w składzie: Aleksandra Jędruszczak, Weronika Jurek, Jakub Kosidło

 

Gratulujemy zwycięzcom i pokonanym. Życzymy wielu wspaniałych chwil podczas ulubionych gier i zabaw.

Czytaj całość
 
Piszemy o książkach

Przeczytałeś interesującą książkę?

Chciałbyś, aby przeczytali ją inni?

Napisz o niej.

Przynieś, co napisałeś do biblioteki.

Docenimy to i opublikujemy!

Już od listopada na stronie naszej szkoły ukazują się teksty o książkach napisane przez czytelników korzystających z biblioteki IV LO. Każdy chętny może stworzyć tekst zainspirowany przeczytaną książką i opublikować go na naszej stronie.

Pierwsze recenzje książek już są opublikowane.

Chcesz je przeczytać? - kliknij w napis „biblioteka“ znajdujący się na stronie startowej serwisu szkoły, a następnie w zakładkę „czytelnicy piszą“.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 222